27.02.12

PesupäevNo ja selguski, et minu äraolekul on töö juures palju huvitavaid asju juhtunud. Kui kohale jõudsin, olid kolme suuremasse saali tõmmatud pesunöörid (vt ylalt) ja kõigi muude laudade hulgas kuivasid (ja kuivavad) ka minu laual ja selle ymber tsaariaegsed Nabljudatelid ja Nautšnoje obozrenijed. Neid oleks väga huvitav lugeda, aga kuna ENSV Ülemnõukogu Teatajad on palju märjemaks saanud, tuleb hoopis neid kuivatamise eesmärgil lapata.
No eks leiab sealtki õpetlikku. Näiteks 1977. kehtestatud teaduslike, kirjandus-, kunsti ja muusikateoste väljaandmise eest makstava autoritasu määrad žanride kaupa, väikese klausliga:
Kirjanduslike miniatuuride hulka kuuluvad lühikesed, kompositsiooniliselt lõpetatud ilukirjandusteosed, nagu aforismid, valmid proosas, naljandid, anekdoodid, paradoksid jne. Autoritasu makstakse akordselt iga miniatauuri eest, olenevalt selle kunstilisest väärtusest ja mahust.

Mitte, et ma sellega olemasoleva olukorra juures midagi heaks tahaks kiita.

1 kommentaar:

Sokike Sahtlist ütles ...

Mina sain ka aru, et Sa ei kiida heaks. Laua peal on huvitavad asjad, aga lugema peab teisi, märjemaid. Nööritäied on siiski ilusad.